Meteoexpres´s

Príde zmena počasia?

Ochladenie sa úplne nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo. Je isté, že príde, ale otázne je, kam. Konkrétne, či nezasiahne viac východnú Európu, ako Slovensko, pretože pri takejto situácii rozhoduje aj 50-100 km. Východ Slovenska má rozhodne väčšiu šancu, že ho vpád arktického vzduchu zasiahne (takmer) plnou silou, keď by sa ráno ochladilo na cca -10 a cez deň by zostala teplota pod nulou (-6/-2°C). Sneženie sa vôbec nemusí vyskytnúť, budú to len slabé prehánky.

Keď to vezmeme zo synoptického hľadiska, ešte tu máme tlakovú výš, ktorá sa stiahne na západ. Potom začne prenikať arktický vzduch, ale výš sa začne opäť rozširovať na východ a tým aj studený vzduch odkláňať nad Ukrajinu. Podľa toho, ako rýchlo bude prebiehať tento proces, budeme vedieť, ako intenzívne sa studený vzduch prejaví.

Matej Milko, MeteoInfo.skKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

www.meteoexpress.estranky.sk ---------------------------------------- oliver.maksay@centrum.sk
--------------------------------------

S veľkou oblubou studujem meteorologiu, prirodne katastrofy a pozriem si aj dobry sci-fi film. CO sa tyka mojich konickov, nakupujem, pozeram telku a chatujem s ludmi, na pokeci alebo diskusiach. Chodim na zakladnu skolu, budem mat 15 rokov, a chystam sa na gymnazium. Oblubujem Petra Jurcovica, p. Caplara a mnoho dalsich, ktori nam prinasaju vzdy aktualne informacie o pocasi. S pozdravom Oliver.

- AKTUALNE -

Tento týždeň premenlivý, chladný s dažďom, cez víkend zasnežený na celom Slovensku!

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí