Meteoexpres´s

Hurikán v Galvestone

Najničivejší hurikán v americkej histórií zasiahol texaské mesto Galveston 8. septembra 1900. Mesto je na ostrove a s pevninou ho spája hrádza dlhá asi 3,2km. Búrka sa presúvala od Mexického zálivu s rýchlosťou vetra 217 km/h a dvíhala morské vlny do výšky siedmich metrov. Mnohí obyvatelia sa vydali na pobrežie, aby videli tento úkaz - azda sa pomiatli?

Zahynulo tam 6000 ľudí. Búrka zúrila osemnásť hodín, kým sa pohla na sever a upokojila sa. Mesto bolo zdevastované. Tí, čo prežili, začali zomierať od hladu a smädu, preto povolali americkú armádu s jedlom a stanmi. Vojaci museli drasticky zasahovať aj pri udržiavaní poriadku, lebo sa rozmohli krádeže a lúpeže. Dvadsaťpät lupičov zastrelili.

 

Pri opätovnom budovaní tohto mesta zvýšili jeho povrch o 4,5m v porovnaní s jeho predchádzajúcou úrovňou. Mesto je chránané novým morským valom, ktorý je o dva metre vyšší ako rekordná výška vĺn.

                Tento článok vytvoril meteoexpres*sKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

www.meteoexpress.estranky.sk ---------------------------------------- oliver.maksay@centrum.sk
--------------------------------------

S veľkou oblubou studujem meteorologiu, prirodne katastrofy a pozriem si aj dobry sci-fi film. CO sa tyka mojich konickov, nakupujem, pozeram telku a chatujem s ludmi, na pokeci alebo diskusiach. Chodim na zakladnu skolu, budem mat 15 rokov, a chystam sa na gymnazium. Oblubujem Petra Jurcovica, p. Caplara a mnoho dalsich, ktori nam prinasaju vzdy aktualne informacie o pocasi. S pozdravom Oliver.

- AKTUALNE -

Tento týždeň premenlivý, chladný s dažďom, cez víkend zasnežený na celom Slovensku!

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí