Meteoexpres´s

Sneženie, mrazy, vietor aj v nížinách!

Vpád arktického vzduchu!

16.11.2008

Prehľad počasia na týždeň      

       Počasie v nasledujúcom týždni bude mať výrazne odlišný charakter oproti týždňu uplynulému. Čaká nás výrazné ochladenie a postupný prechod do zimného počasia s mrazom a snežením.
Zmena bude citeľná hneď od pondelka. V noci cez Slovensko prejde studený front, za ktorým k nám začne prúdiť studený, pôvodom arktický vzduch od severozápadu. Ten sa prejaví spočiatku najmä na horách a na severe, kde sa v priebehu dňa pri lokálnych snehových prehánkach oteplí na +2°C, vo výške 1500 m na -4°C. Na ostatnom území sa prehánky budú vyskytovať len ojedinele a teplota vystúpi na 3/7°C. Bude však veterno, najmä na západe územia. Studený vzduch naplno pocítime v noci na utorok. Keďže sa k nám prechodne rozšíri tlaková výš, bude jasno a vietor rýchlo ustane. Za takejto situácie ranné teploty poklesnú na -2 až -7°C, v horských dolinách nie sú vylúčené ani nižšie teploty. Cez deň sa vzduch zohreje na +1 až +6°C. K večeru začne od SZ pribúdať oblačnosť, ktorá bude súvisieť s frontálnym systémom. Ten naše územie bude ovplyvňovať v noci na stredu. Od západu sa postupne mierne rozsneží, v nížinách na JZ bude padať aj dážď so snehom, prípadne dážď. Zrážky budú pokračovať aj v stredu cez deň, postupne však zoslabnú. Najviac by malo snežiť na severozápade Slovenska. Vo štvrtok nás čaká ďalší frontálny systém. Zrážok a aj oblačnosti bude preto počas dňa opäť pribúdať, opäť od severozápadu. Prechodne k nám však bude prúdiť teplejší vzduch, sneženie teda zostane len v polohách nad 1000 m, v nížinách pôjde väčšinou o dážď. Teplota vystúpi do +8°C. Zrážky budú intenzívnejšie, v stredných a vysokých horských polohách môže napadnúť až do 20 cm nového snehu (tieto informácie spresníme v Zimnom servise). V piatok 21.11. predpokladáme prechod ďalšieho studeného frontu, za ktorým by sa malo opäť citeľne ochladiť. Vpád arktického vzduchu bude súčasných informácií oveľa výraznejší, než ten prvý (v pondelok 17.11.). Teplota na horách vo výške 1500 m klesne prevdepodobne na -10°C a snehové prehánky sa budú vyskytovať aj tých najnižších polohách. Denné teploty aj v nížinách len slabo prekročia 0°C. Aký presne bude víkend, spresníme v predovediach a v Počasí na víkend.

16.11.2008 18:57, archív

- Prehľad počasia na týždeň sa vydáva každú nedeľu, počasie na víkend každý štvrtok.

 

www.meteoinfo.sk

 

www.meteoexpress.estranky.czKomentáře k článku

OM www.ostravskemeteocentrum.estranky.cz říká
28.06.2009

www.ostravskemeteocentrum.estranky.cz POŠLETE ODKAZ SVÝM PŘÁTELŮM

Crewmanek crewmanek.blogy.in-pocasi.eu/ říká
22.04.2009

škoda že už je to pryč... ted je hnusne teplo

Mikes říká
13.01.2009

dobru predpoved ma aj http://pocasie.pozri.sk celko sedi.........

weather_dt říká
17.11.2008

na Orave dnes bolo max 1°C a sneziloVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

www.meteoexpress.estranky.sk ---------------------------------------- oliver.maksay@centrum.sk
--------------------------------------

S veľkou oblubou studujem meteorologiu, prirodne katastrofy a pozriem si aj dobry sci-fi film. CO sa tyka mojich konickov, nakupujem, pozeram telku a chatujem s ludmi, na pokeci alebo diskusiach. Chodim na zakladnu skolu, budem mat 15 rokov, a chystam sa na gymnazium. Oblubujem Petra Jurcovica, p. Caplara a mnoho dalsich, ktori nam prinasaju vzdy aktualne informacie o pocasi. S pozdravom Oliver.

- AKTUALNE -

Tento týždeň premenlivý, chladný s dažďom, cez víkend zasnežený na celom Slovensku!

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí