Meteoexpres´s

Spomienky 25-26.6.

Bratislava a okolie: Búrky so silným vetrom spôsobili a pripomenuli mesto Benátky. Silné búrky sprevádzané vetrom / miestami v nárazoch až 140 km/h/ spravili miliónové škody, prevrátili stromy, trhali strechy a všetko čo im stálo v ceste komplikovali.

Košice a okolie: Búrky sa tu dostavili až večerom dňa 26.6.08. Búrky prichádzali od západu až SZ. Búrka do KOšíc prišla cca o 17:30 a trvala štyri hodiny s výdatným dažďom a bleskami, ktoré som zachytil aj na mobile, z toho jedno video obsahuje záblesk guľového blesku, ktorý som sfotil len okrajom. Voda sa valila po cestách, ale len po členky, Vietor tu však ani zĎaleka nedosahoval takú rýchlosť ako na západe Slovenska.

Meteorológovia varujú aj najďalej pred silnými búrkami sprevádzanými prudkými lejakmi, prívalovými zrážkami, krupobitím či silným vetrom, ktoré môžu spôsobiť značné škody aj na ľudskom zdraví. 

Od 5.7.08 bude odstávka služieb kvôli nedostupnosti k PC.

 Komentáře k článku

meteo14 www.meteo.estranky.sk říká
28.06.2008

AJ JA SOM NATOCIL VIDEO S BLESKAMI ALE V BLAVE MUSELI PRERUSIT DOKONCA KONCERT NEJAKEHO SANTA, CI JAK SA VOLA!!! TU V KE SPADLO ASI 85 MM ZA JEDEN DEN, CO MALO SPADNUT ZA CELY MESIAC A TUTO JAR SA ZISTILO ZE VIAC SUCHOM TRPI POPRAD AKO KE, TAKZE MOUME V UVODZOVKACH HOVORIT O "INVERZII ZRAZOK". VO VIEDNI PADALI VELKE KRUPY BEZ DAZDA, V CANI NA VYCHODE SR BOLA SMRST, NEBOLO VIDNO ANI PRED SEBA. NIEKDE BOLO TORNADO, ALE NEVIEM KDE, ALE SOM MYSLEL ZE TORNADO BUDE V BLAVE, KED TAM BOLI KATASTORFALNE MRAKY AJ SUPERCELLA A VO VIEDNI KRUPY BEZ DAZDA!!!Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

www.meteoexpress.estranky.sk ---------------------------------------- oliver.maksay@centrum.sk
--------------------------------------

S veľkou oblubou studujem meteorologiu, prirodne katastrofy a pozriem si aj dobry sci-fi film. CO sa tyka mojich konickov, nakupujem, pozeram telku a chatujem s ludmi, na pokeci alebo diskusiach. Chodim na zakladnu skolu, budem mat 15 rokov, a chystam sa na gymnazium. Oblubujem Petra Jurcovica, p. Caplara a mnoho dalsich, ktori nam prinasaju vzdy aktualne informacie o pocasi. S pozdravom Oliver.

- AKTUALNE -

Tento týždeň premenlivý, chladný s dažďom, cez víkend zasnežený na celom Slovensku!

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí